Sınavlar Sonrası Yapılacak Ehliyet İşlemleri

Ehliyet Randevu

T

eorik ve Direksiyon Sınavlarından Başarılı Olduktan Sonra, Nüfus Müdülüğü’nden Sürücü Belgesini Almak İçin Yapılması Gereken İşlemler:

Sınavlardan başarılı olup sürücü belgesi alma hakkı elde etmiş adaylarımız, kursumuzdan aldıkları sertifika ve dosyalarını nüfus müdürlüğüne götürmeden önce ehliyet randevusu almaları gerekmektedir.

Aksi taktirde dosyaları kabul edilmeyecektir.

Nüfus Müdürlüğü’nden Ehliyet almak, yenilemek, zayi ve yabancı ehliyet alımlarının tamamı için randevu almak gerekmektedir.

Örnektir
shadow

İşlem Sırası

1. ADIM

Kursumuzdan Sürücü Sertifikasını alınız (içinden herhangi bir evrak kesinlikle almayın / atmayın. Sürücü sertifikası kaybedilirse gazete ilanı verilerek zayi işlemi yapılması gerekecektir ve ek ücretlere tabidir)

shadow

2. ADIM

randevu.nvi.gov.tr/ İnternet adresinden (İstanbul veya tüm yurtiçinde herhangi bir nüfus müdürliğünden alabilirsiniz) Ehliyet Randevusu Alınız.

shadow

3. ADIM

Ehliyet harç ücretlerini, Nüfus Müdürlüğü’ne gitmeden bankaya yatırınız (Ziraat Bankası’nın tüm şubelerine T.C Kimlik No, isim ve ehliyet sınıfı belirterek yatırabilirsiniz)

shadow

2022 Yılı Ehliyet Harç Tutarları

  • A1-A2-F-H Snıfı Ehliyetler: 370.40 TL
  • B Sınıfı Ehliyet : 1160.90 TL
  • C D E ve G Sınıfı Ehliyetler: 1863.70 TL

Ehliyet Kart Ücret: 280 TL

Birden fazla sınıf sertifikanız var ise her biri için ayrı, ayrı harç yatırınız.

Şubeye gittiğinizde Nüfus cüzdanı ile varsa ehliyetinizin aslı yanınızda olsun.
Dosyanızın içinde diğer eklerle birlikte 3 adet (aynı) biyometrik fotoğraf olduğundan emin olun..

Randevu saatinizden 30 dakika önce şubede olunuz.

1 yıl içinde nüfus müdürlüğünden ehliyete dönüşmeyen dosyanızda, sabıka kaydı ve sürücü sağlık raporunun süresi dolacağından eskisi atılmadan yenileri alıp dosyaya ilave ederek başvurunuz.

UYARI: Kursumuzdan aldığınız Sertifika, alındığı tarihten itibaren 2 yıl içinde sürücü belgesine dönüşmediğinde yanmış olur.
Sürücü Kursumuzdan aldığınız sertifika, sürücü belgesi yerine kesinlikle geçmez.

shadow