Full Sigorta Trafik Sigortası

FULLSigorta

O

nur Sürücü Kursu olarak artık sizlere bünyemizde bulunan
Full Sigorta Ara. Hiz. Ltd. Şti. ile sigortacılık alanında da hizmet vermekteyiz…
Sizleri ehliyet sahibi olduktan sonra da yalnız bırakmıyoruz…
Ehliyetinizi aldıktan sonra da ilk aracınızla birlikte sizlere aracınızın zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası için hizmet vermeye devam ediyoruz…
Sizlere önce güvenli sürüş eğitimi sonra kendinizi güvende hissettirecek poliçeleriniz ile keyifli sürüşler diliyoruz…

Zorunlu Trafik Sigortası
Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır.

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar. Bu sigorta çeşidi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar.

Kasko Sigortası
Kasko, otomobil sigortalarından bir tanesidir ve amacı, sigorta ettirene ait aracın uğrayacağı zararların karşılanmasını sağlamaktır. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması v.b. durumlarda, sigortalıya tazminat ödenmesini sağlamak için yapılır.

Kasko karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır. Araç kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir.